W związku z rosyjskimi sankcjami finansowymi podjęliśmy krok w kierunku zawieszenia płatności do iz Rosji i Białorusi. W przypadku jakichkolwiek pytań wyślij e-mail do naszego zespołu wsparcia na adres support@xendpay.com

Informacje prawne

Xendpay jest działającym zgodnie z dyrektywą PSD przedstawicielem i spółką siostrzaną Rational Foreign Exchange Ltd (RationalFX). RationalFX posiada wydane przez Urząd Nadzoru Finansowego (Financial Conduct Authority, FCA) uprawnienia do działalności w charakterze instytucji finansowej, a jako podmiot przesyłający płatności podlega regulacjom służb podatkowych i celnych Jej Królewskiej Mości (Her Majesty’s Revenue and Customs, HMRC).

Zarejestrowana spółka

Xendpay Ltd jest spółką zarejestrowaną w Anglii pod numerem 08071223. Xendpay jest przedstawicielem RationalFX i należy do tej samej grupy firm Rational Group. RationalFX to wykorzystywana na potrzeby działalności handlowej nazwa spółki Rational Foreign Exchange Limited zarejestrowanej w Anglii pod numerem 05385999.

Siedziba spółki mieści się pod adresem Level 32, One Canada Square, Canary Wharf, London, E14 5AB, Wielka Brytania.

Urząd Nadzoru Finansowego

Xendpay jest działającym zgodnie z dyrektywą PSD (Numer rejestracyjny nadany przez FCA [FRN]: 583155) przedstawicielem spółki Rational Foreign Exchange Limited, upoważnionej przez Urząd Nadzoru Finansowego (Numer FRN: 507958) na mocy Rozporządzenia o usługach płatniczych z 2017 r. (Payment Services Regulation 2017) do świadczenia usług płatniczych.

Xendpay wykonuje wszystkie przekazy pieniężne za pośrednictwem RationalFX.

HMRC

Zgodnie z regulacjami HMRC spółka Rational Foreign Exchange Ltd, prowadząca działalność handlową pod nazwą Xendpay, posiada świadectwo rejestracji działalności w zakresie zarządzania pieniędzmi (Money Service Business, MSB) na mocy Rozporządzenia o przeciwdziałaniu nadużyciom finansowym z 2017 r. (Money Laundering Regulation 2017) (Nr MSB 12206957).

Spółka RationalFX wyznaczyła Specjalistę ds. przeciwdziałania nadużyciom finansowym (Money Laundering Reporting Officer, MLRO).

Środki klientów przechowywane na koncie klienta Barclays

Jeżeli mamy obowiązek segregowania środków klienta, wywiązujemy się z niego poprzez umieszczenie środków na odrębnym rachunku (zwanym „rachunkiem zabezpieczającym”) w banku Barclays Bank PLC.

Jako instytucja finansowa zatwierdzona przez FCA nie jesteśmy objęci Programem Gwarancyjnym dla Usług Finansowych. Zamiast tego przekazujemy segregowane środki na rachunek zabezpieczający, co oznacza, że środki te zostają oddzielone od innych naszych aktywów w wypadku naszej niewypłacalności i służą do spłaty zobowiązań na rzecz klientów.

Barclays Bank PLC udostępnia nam rachunki zabezpieczające, nie nadzoruje jednak środków wpłacanych przez nas na te rachunki ani sposobu korzystania z nich. Jako instytucja finansowa zatwierdzona przez FCA mamy obowiązek prowadzić segregację środków.

Ochrona danych

Spółka RationalFX jest zarejestrowana w Biurze Ochrony Informacji (Information Commissioner’s Office) (pod nr PZ8997024), zgodnie z Ustawą o ochronie danych z 2018 r. (Data Protection Act 2018).

Zdajemy sobie sprawę, że ochrona danych osobowych klientów jest bardzo ważna. Zapewniamy bezpieczeństwo danych klientów i nie udostępniamy ich innym podmiotom na potrzeby marketingu, promocji czy do innych celów.

Wszystkie przekazywane nam dane będą traktowane w sposób zgodny z naszą polityką prywatności, którą można znaleźć tutaj.

Bezpieczeństwo w sieci najwyższym priorytetem

Platforma internetowa Xendpay wykorzystuje tę samą technologię zabezpieczającą, co usługi bankowości internetowej.

Serwer korzysta z protokołu zabezpieczenia stron internetowych o nazwie SSL, co jest wskazane na pasku.

Dane są przesyłane w sposób bezpieczny, a wszystkie dane haseł są szyfrowane.

Podczas dokonywania płatności kartą kod zabezpieczający karty ani hasło internetowe (np. „Verified by Visa”) nie są widoczne dla RationalFX i zawsze pozostają zamaskowane i zaszyfrowane.

Możesz mieć pewność, że w Xendpay Twoje dane osobowe są bezpieczne.