Przelew franków na konto walutowe w Polsce.

Ponad 700 tys. Polaków spłaca kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. 

Ostatnie wydarzenia na światowej giełdzie, związane przede wszystkim z sytuacją finansową w Grecji i Portugali, sprowokowały spore wahania tej waluty. Następnie w sierpniu  tego roku, pod wpływem pogarszjących się nastrojów ekonomicznych wynikających z obniżenia wiarygodności kredytowej USA przez agencję Standard&Poor’s, szwajcarska waluta osiągnąła rekordową cenę powyżej  4zł. Mimo, że frank stracił nieco na swojej wartości po interwencji szwajcarskiego banku centralnego, analitycy przewidują, że wkrótce możemy spodziewać się kolejnych rekordowych cen franka. 

Zrozumiałe jest zatem zdenerwowanie osób spłacających kredyty mieszkaniowe w tej walucie. Frustracji dodaje brak kooperacji ze strony banków obsługującyh kredyty we frankach, które swoim klientom sprzedają walutę dodając kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt groszy spread’u (tj. różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży)  mimo, że spread ten na rynku międzybankowym jest na poziomie zaledwie ułamków kilku groszy. Po serii prostestów przeciwko wysokiemu spreadowi i panice wywołanej whaniami kursu franka, w piątek (2 września) wchodzi w życie ustawa antyspreadowa, która ma zakończyć monopol banków na sprzedaż waluty koniecznej do spłaty kredytu walutowego. Oznacza to, że każdy spłacający kredyt we frankach będzie mógł zakupić walutę po lepszym kursie od innego banku lub kantorui tym sposobem zaosczędzić nawet do 70zł miesięcznie – w zależności od kursu zakupionego franka i wysokości raty. Analizy przewidują, że większość osób na tego typu ustawę czeka i na pewno z niej skorzysta.  

Problem w tym, że franków  na polskim rynku brak. Banki i kantory, w których szwajcarska waluta jest dostępna, sprzedają ją jednak po mało korzystnym dla kupujących kursie. W rzeczywistości, ile instytucji tyle różnych kursów walut.

Mimo to poświęcenie czasu na znalezienie tej, która oferuje korzystny kurs sprzedaży franka popłaca i może przyniesieść spore oszczędności na spreadzie w skali całego roku. Niestety dobry kurs to nie wszystko, gdyż cała opercaja może nie być warta zachodu ze względu na koszty przelewów walutowych z banku, w którym dokonamy zakupu waluty  do tego, w którym spłacamy w niej kredyt hipoteczny.

Gdzie zatem kupić franki?

Przewiduje się, że ogromne zainteresowanie frankami, w dużej mierze spowodowane podpisaniem ustawy spreadowej,  doprowadźi do wzrostu spreadów w polskich kantorach. Jeżeli więc nie bank i kantor, jaka pozostaje nam alternatywa? Świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji  są internetowe platformy/serwisy, które oferują niezwykle konkurencyjny kurs walut, w tym franka.  Ponieważ w Xendpay – paltformie transferowej operowanej przez biuro brokerskie RationalFX, nasze waluty kupujemy hurtowo, swoim klientom zapewniamy kurs o wiele atrakcyjnieszy od tego, oferowanego przez banki czy kantory. Porównaj naszą ofertę i sprawdź jaki proponujemy dziś kurs franka. Z Xendpay zaoszczędzisz

Co  jeszcze zyskujesz wybierając Xendpay?

Zindywidualizowany Serwis. Wysyłając większą sumę pieniędzy uzyskasz dostęp do zindywidualizowanego kursu wymiany waluty!

Wygoda. Dokonuj przelewów online przez platformę Xendpay bez konieczności wychodzenia z domu.

Bezpieczeństwo. Xendpay,produkt firmy brokerskiej RationalFX, podlega kontroli i regulacji brytyjskiego Urzędu Skarbowego oraz Komisji Regulacji Rynków Finansowych. Należymy także do SWIFT. Możesz być więc pewien, że Twoje pieniądze bezpiecznie dotrą tam gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Więc po co przepłacać?

Załóż internetowe konto Xendpay, które umożliwi Ci dokonywanie łatwych i bezpiecznych przelewów oraz zakup i sprzedaż większości walut obcych.

Rejestracja jest szybka, darmowa i do nieczego nie zobowiązuje!