Obecnie na rynku istnieje wiele opcji przelewu pieniędzy do Polski. W niewielu krajach istnieją firmy oferujące usługi w języku polskim. Głównie polska społeczność w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii może liczyć na dosyć szeroki wybór firm oferujących usługo transferowe.Polacy zamieszkujący inne kraje strefy euro nie mają takiej możliwości wyboru. Więc jeżeli planujesz przelew do Polski powinieneś  rozważyć kilka opcji.

W większości krajów Unii to banki mają monopol na przelewy zagraniczne oraz przelewy dewizowe. Każdy kto zapoznał się z ofertą banku,wie, że większość oferuje przelewy zagraniczne po wysokich kosztach, a wymianę walutową po mało atrakcyjnych kursach wymiany.

Kolejnym usługodawcą popularnym w Europie jest Western Union oraz podobne firmy transferowe. Serwisy WU mimo iż szybkie okazują się także niezwykle kosztowne, a kursy wymiany rzadko okazują się zadowalające.

Xendpay-alternatywny,tańszy i wygodniejszy sposób na przelewy do Polski

Jako specjaliści w wymianie walut oraz międzynarodowych transferach pieniężnych jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom niedrogie usługi oraz atrakcyjniejsze kursy wymiany wielu walut, w tym także Polskiego Złotego. Nasza internetowa platforma płatnicza Xendpay umożliwi Ci dokonanie przelewu bez konieczności wychodzenia z domu. W wielu przypadkach wystarczy tylko karta bankowa oraz dostęp do internetu. Po rejestracji, która nie zajmie Ci dłużej niż 5 minut, ponieważ nie wymagamy od Ciebie rzadnych kopii dokumentów (przy przelewach do £2,500=12,000 zł), wystarczy dodać odbiorcę, dokonać wpłaty i przelew będzie w drodze do odbiorcy.

Jakich danych potrzebujesz aby dokonać przelewu z Xendpay?

•    Wybierz w jakiej walucie dokonasz wpłaty (możesz po prostu dodać swoją kartę bankową określając w jakiej jest walucie)
•    Określ jaką walutę odbierze Twój odbiorca  (w jakiej walucie jest jego konto?)
•    Dane odbiorcy: imię i nazwisko, nazwa konta bankowego, numer konta (często IBAN), adres banku docelowego oraz kod SWIFT banku
•    Zatwierdź transakcję i dokonaj wpłaty na nasze konto. Możesz użyć karty bankowej lub zlecić transfer. Płatności kartą są zazwyczaj dużo szybszym rozwiązaniem.

To co odróżnia Xendpay od innych firm oferujących usługi transferów pieniężnych to fakt,że możesz dokonać przelewu całkowicie online, bez konieczności zgłaszania przelewu przez telefon! Jako zarejestrowany użytkownik otrzymasz także dostęp do rzeczywistych kursów wymiany, wystarczy zalogować się na koncie Xendpay.

Jeżeli masz pytania dotyczące przelewu do Polski z konkretnego kraju, skontaktuj się z nami! Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie jak najszybciej.