W ubiegłym roku, Polscy emigranci mieszkający w Wielkiej Brytanii przesłali do Polski ponad 3 miliardy złotych, czyniąc korytarz Anglia-Polska jednym z najlepiej prosperujących na rynku przelewów zagranicznych. Jeżeli Ciebie również interesuje przelew z UK do Polski, masz wielki wybór usługodawców, którzy oferują usługi przelewów do Polski. Warto rozważyć różne aspekty, aby wybrać firmę, której usługi najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom.

Wybierając firmę transferową, która umożliwi nam przelew pieniędzy do Polski z pewnością kireujemy się kosztami takiej usługi. Zależy nam więc na usłudze niedrogiej, której opłaty są od początku jasne, bez ukrytych opłat i dopłat. Niektórzy z nas, z pewnością spojrzą na kurs wymiany GBP na PLN, który przy większych sumach faktycznie może mieć wpływ na końcową kwotę przelewu. Dlatego usługodawca oferujący korzystne kursy wymiany oraz transakcje po niskich opłatach byłyby najlepszym rozwiązaniem.

Dodatkowym faktorem wpływającym na wybór usługodawcy może okazać się sposób w jaki klient dokonuje przelewu. Mimo iż takie firmy jak Western Union czy Money Gram nadal świetnie radzą sobie na rynku, oferując możliwość wpłaty oraz wypłaty gotówką, wielu Polaków szuka wygodniejszych, łatwiejszych oraz bezpieczniejszych metod przelewu.

Dla tradycjonalistów istnieje także opcja dokonania przelewu przez bank brytyjski, w którym posiadamy konto. Jednak opłaty za usługi przelewów zagranicznych są bardzo wysokie, a czas oczekiwania na przelew może się znacząco wydłużyć.
Na rynku brytyjskim pojawiły się firmy oferujące przelewy tylko z Wielkiej Brytanii do Polski. Firmy te oferują stosunkowo niedrogie przelewy na konta złotówkowe,ale pobierają znaczące opłaty za przelewy dewizowe. Aby dokonać przelewu należy zarejestrować się w serwisie online, a następnie zlecić przelew przez telefon, lub internet, lub w biurze agenta owej firmy. Owi usługodawcy nie rozwiązują największego problemu- braku czasu.

Przelew £300 z UK do Polski Opłata

Xendpay

£4

Western Union

minimum £4.90

Tonio

£5

banki

£9-£27

Porównanie na podstawie przykładu transferu £300 z UK do Polski dnia 03 maja 2012 o godzinie 11:30 czasu GMT

Czy istnieje firma, która oferuje wygodną, łatwą usługę przelewów zagranicznych po niskich kosztach i dobrych kursach wymiany? Firma która pozwala na przelewy na konta dewizowe bez pobierania drakońskich opłat? Owszem. Ta firma to Xendpay.
Xendpay jest jedną z niewielu firm, które umożliwiają przelew z Wielkiej Brytanii do Polski bez koniczności wychodzenia z domu, dzwonienia gdziekolwiek, czy konieczności przesyłania dokumentów (przelewy do 2500) Xendpay oferuje usługi także klientom zainteresowanym przelewem na konto dewizowe w Polsce (w walucie innej niż GBP).

  • Internetowa platforma płatnicza Xendpay sprawi, że przelewy do Polski okażą się nie tylko łatwiejsze, ale też wygodniejsze, ponieważ możesz dokonać zlecenia przelewu 24/7 logując się na swoje konto w Xendpay.
  • Jako posiadacz konta będziesz miał także wgląd do rzeczywistych kursów wymiany, a także wgląd od historii swoich transakcji.
  • Możesz dodać dane odbiorców, do których planujesz dokonać przelewów regularnie, aby dodtakowo przyśpieszyć proces transakcji.
  • Dokonaj wpłaty swoją brytyjską kartą debetową lub kredytową do godziny , a trafi ona na nasze ko nto klienta w ciągu kilku minut, co umożliwi nam przesłanie pieniędzy na konto odbiorcy szybciej niż w przypadku  zlecenia transferu bankowego.
  • Z Xendpay, przelew do Polski to kilka kliknięć. Otwórz konto.