Większość z nas zapewne słyszało o przelewie online lub przelewie przez internet. Jednak sama nazwa może być myląca, więc dokładne zorumienie jak wygląda przelew online jest ważne.

W obecnych czasach większość banków w swojej ofercie ma usługi bankowości internetowej. W zależności od banku, może oznaczać to dostęp do wykazów i stanu konta przez internet, najczęściej oferta ta rozszerzona jest także o możliwość zlecania krajowych przelewów online. Bankowość internetowa, czyli online banking, jest bardzo wygodnym sposobem na kontrolę i do pewnego stopnia operowanie naszymi funduszami. Zlecenie przelewu nie powinno zająć nam zbyt dużo czasu, a pieniądze teoretycznie powinny znaleźć się na koncie odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

A jak wygląda przelew online, jeżeli chcemy wysłać pieniądze za granicę?

Na polskim rynku niewiele jest firm, które oferują zagraniczny przelew online. Tę lukę zapełnia Xendpay.Xendpay jest agentem firmy brokerskiej na rynku forex– RationalFX, która od ponad 7 lat pomaga swoim klientom zyskać jak najwięcej na wymianie walut oraz transakcjach dewizowych. Xendpay jest internetową platformą płatniczą, która umożliwa zlecenie przelewów pieniężnych z Polski do wielu krajów świata, w tym całej Unii Europejskiej.  

Być może interesuje Cię przelew do Niemiec, Chin, Indii czy Czech, bo płacisz za przesyłkę, wysyłasz komuś pożyczkę lub opłacasz rachunki za dom za granicą. Jakikolwiek jest Twój powód wysyłania pieniędzy za granicę, z pewnością zależy Ci na wygodnym, ale także bezpiecznym sposobie.

Popularne firmy transferowe, które mogą pochwalić się siecią biur na całym świecie, często są drogie, a dodatkowo są przynętą dla oszustów, wiec należy być ostrożnym.

Więc jak wygląda przelew online za granicę z Xendpay?

  • Pierwszy krok to rejestracja. Konto w Xendpay jest całkowicie darmowe. Wpisz podstawowe dane na swój temat w fromularz internetowy i gotowe! Jesteś posiadaczem konta Xendpay.Jako posiadacz konta, możesz zlecać przelewy do wielu krajów na świecie. Możesz także sprawdzić dokładny co do sekundy, rzeczywisty kurs wymiany interesujących Cię walut oraz oszacowane koszty przelewu.
  • Następnie dokonaj zlecenia w Xendpay:

jak

Po otrzymaniu Twojej wpłaty dokonamy wymiany walut, po ustalonym uprzednio kursie i  wyślemy pieniądze na konto odbiorcy.W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze. Xendpay jest wygodne i bezpieczne.

Możesz wysłać od 100 do 12,000 złotych miesięcznie, jeżeli chcesz dokonać przelewu na większą sumę, wystarczy przesłać nam kopię dowodu tożsamości oraz potwierdzenie adresu zamieszkania, a my zwiększymy limit Twojego konta.

Jeżeli masz pytania odnośnie Xendpay, poszukaj odpowiedzi tutaj lub skontaktuj się z nami.