Przelewy do Kanady mogą być bardzo kosztowne, w szczególności jeżeli wybieramy opcję transferów bankowych. 

Ceny przelewów bankowych są w dużej mierze uzależnione od  tego, czy transer ma miejsce między krajami Unii Europejskiej czy też nie. Poprzednio dosyć drogie, przelewy na obszarze Unii Europejskiej zostały w znacznym stopniu usprawnionie a ich koszty zredukowane dzięki inicjatywie Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro (ang. Single Euro Payments Area, SEPA) wprowadzonej w 2010 r. Od ponad roku w ramach programu SEPA, przelewy zagraniczne na obszarze Europy traktowane  są jak przelewy krajowe, toteż koszt bezgotówkowych transferów w bankach uczesticzących w tym programie wynosi dzisiaj od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Jednakże, Polacy o wiele częściej przesyłają dziś pieniądze poza obszar Unii Europejskiej, na przykład do Kanady czy Stanów Zjednoczonych, gdzie  coraz chętniej kupujemy  samochody i nieruchomości, bądź zwyczajnie dokonujemy zakupów przez internet.

Koszty przekazów pozaunijnych są jednak o wiele droższe niż te razlizowane w ramach programu SEPA. Dokonując  przelewów do krajów  spoza Europy, jesteśmy zobowiązani zapłacić nie tylko opłatę za przelew, prowizję od przesyłanej kwoty oraz koszt komunikatu SWIFT, ale często też opłaty za ryczałt banku korespondenta. Należy pamiętać, że jeżeli płatność jest realizowana w innej walucie niż euro, rozliczenia odbywają się zwykle poprzez sieć banków korespondentów.Tym sposobem, koszty pośredników mogą w znacznej mierze zwiększyć rzeczywisty koszt transakcji. 

Koszystniejszym rozwiązaniem dla klienta jest jeżeli jego/jej bank w Polsce i zagraniczny bank odbiorcy posiadają wzajmnie u siebie konta (nostro i loro, a więc „nasze konto u nich” i „ich konto u nas”). Bez udziału pośredników banki wzajemnie obciążąją swoje konta, a proces zaksięgowania i rozliczenia przebiega sprawnie i szybko.

Warto się również zastanowić czy przesyłając pieniądze do Kanady czy USA bank jest najlepszą opcją? 

Operowana przez brokera giełdy walutowej, RationalFX, platforma międzynarodowych transferów pieniężnych Xendpay pozwala na bezpieczne, wygodne i nieporównywalnie tańsze przelewy do Kanady. Tylko niektóre z korzyści jakie odniesiesz dokonując przelewów do Kanady z serwisem Xendpay to:

  •  Z Xedpay wszystko przebiega drogą online. Korzystając z usług Xendpay nie musisz udawać się do banku, stać w  kolejkach czy wypełniać druków.
  •  Operująca platformą Xendpay firma RationalFX posiada konta w ponad 10 krajach na świecie.
  •  W Xendpay oferujemy Ci atrakcyjne kursy wymiany, które po darmowej rejestracji i otwarciu konta Xendpay mogą być negocjowane*.
  • Jesteśmy autoryzowani przez (FSA) Urząd Regulacji Rynków Finansowych, a także regulowani przez brytyjski Urząd Skrabowy (HMRC), tak jak każdy bank. Nasza platforma operuje sposób podobny do bankowości interentowej. Możesz nam zaufać!

Dowiedz się więcej o tym jak działa Xendpay i zacznij dokonywać transferów pieniężnych z Polski do Kanady od dziś!

* Negocjacje przy większych kwotach pieniężnych.