Wybierasz się do słonecznego Egiptu i chcesz zaopatrzyć się w potrzebną walutę?  

Pierwszą myślą wielu turystów jest zakup funta egipskiego w kantorze lub banku. Takie rowziązanie rzeczywiście się opłaca ale tylko w przypadku walut głównych, takich jak euro, dolar czy funt brytyjski. Wszystko dzięki dużej  popularności wymienionych  walut. Wymieniając duże sumy euro, dolarów czy funtów, kantory i banki mogą pozwolić sobie na niski, kilku groszowy spread, czyli różnicę między ceną kupna a ceną sprzedaży waluty. Spread jest już jednak o wiele wyższy dla pary EGP/PLN i sięga nawet  25%!

Dobrym rozwiązaniem wydaje się więc być dokonywanie płatności korzystając z karty płatniczej. Mimo, że jest to opcja na pewno o wiele bezpieczniejsza niż noszenie przy sobie dużych sum gotówki, to jednak prowizja pobierana przez bank za przewalutowanie sprawia, że płacenie kartą jest nawet mniej opłcalne niż wymiana waluty w kraju.

Jak więc zdobyć funty egipskie nie przepłacając za nie? 

Firma brokerska RationalFX świadcząca usługi międzynarodowych przelewów pieniężnych, swoim klientom ofruje również kupno i sprzedaż waluty, w tym funta egipskiego. Gdyż nasze waluty kupujemy hurtowo a nasz spread nigdy nie przekracza 2%, naszym klientom oferujemy niezwykle konkurencyjne kursy wymiany. Ponadto dla większych kwot pieniężnych istnieje możliwość negocjowania indywidualnego kursu wymiany z Dealerm RationalFX, firmy operującej Xendpay.

Poza tym, naszym  klientom oferujemy darmową dostawę waluty pod wskazany adres na obszarze  Wielkiej Brytanii przy zakupie kwoty powyżej £500!

 

  • Konkurencyjny kurs wymiany
  • Dostępność większości walut