Jeśli musisz dokonać przelewu pieniędzy do Chin, wbrew temu co myślisz, istnieje wiele dostępnych opcji by to uczynić. Niemniej jednak większość z tych opcji niesie ze sobą pewne koszty. Pondato z niektórymi formami przekazu  wiążą się często koszty ukryte.

Pierwszą możliwością przekazu pieniędzy do Chin jest skorzystanie z usługi przelewu międzynarodowego oferowanej przez Twój bank. Tego typu trasfer trwa z reguły do pięciu dni, jednakże może być on dosyć kosztowny. To ze względu na opłatę transferową oraz koszt wymiany waluty oraz często potrącaną prowizję od kwoty przelewu. Co więcej, z doświadczenia wszyscy wiemy, że kurs wymiany oferowany przez banki jest zazwyczaj mało korzystny dla klienta.

Innym wygodnym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług popularnych przekaźników gotówkowych, których aż od groma na ulicach większych i mniejszych miast całego świata. Mimo, że firmy te oferują błyskawiczne transfery pieniędzy do niemal każdego zakątka świata, to jednak prowizje jakie nakładają na przesyłaną sumę sięgają często 10% – 15%! Mało tego, firmy te często nie są autoryzowane przez organy takie jak FSA czy urząd skarbowy. W rzeczywistości oferowane przez nich proste, szybkie i pozornie bezpieczne transfery pieniężne są często wykorzystywane przez oszustów. Wszystko dlatego, że peniądze mogą być podjęte przez odbiorcę jedynie za przekazaniem hasła lub numeru kontrolnego bez potrzeby okazania dowodu tożsamości. Przekaz gotówkowy zdaje więc jedynie egzamin jeżeli dobrze znamy odbiorcę przelewu. Jeżeli jednak beneficjet jest nam nieznany i nalega na tego typu przekaz możemy być niemal pewni, że jego intencje nie są uczciwe a po odebraniu przez niego pieniędzy szanse na zidentyfikowanie oszusta praktycznie nie istnieją.

Trzecią opcją jest skorzystanie z usług oferowanych przez  brokera finansowego, na przykład RationalFX – operatora platformy transferów międzynarodowych Xendpay. Ponieważ brokerzy zwykle kupują waluty hurtowo, oferowane przez nich stawki wymiany waluty obcej są zwykle bardzo konkurencyjne . Ponadto firma  RationalFX prześciga swoją konkurencję oferując przelewy internetowe do Chin po bardzo niskiej opłacie. Otwórz konto już dziś i przekonaj się, że nasza oferta nie ma sobie równych!

Przeczytaj wiadomości RationalFX

 

Zobacz też chińską wersję naszej strony!